South Central

SCD Brackets, Schedules and Standings

The Fall 2019 League Game Range Is: 6891133 - 6892787

Below please find the SCD League Divisions and Pools

In the below:

For SCHEDULES Click the Left Column "League" OR Roll Down to the Bottom of the page for the next Widget

For STANDINGS Click the Division and Pool

 
SCD Calendar
 
SCD Board

 
SCD League
Date Location Location Visitor Home
Sun 10/20/2019 12:00 AM
North Haven U11 Boys Comp (NHAVEN)
Coginchaug U11 Boys (COGSC)
Sun 10/20/2019 09:00 AM
Coginchaug U12 Boys (COGSC)
North Haven U11_12 Boys White (NHAVEN)
Sun 10/20/2019 10:00 AM
Prospect U12/13 Girls Travel Comp (PROS)
Hamden U14/13 Bryers (HAM)
Sun 10/20/2019 10:00 AM
North Haven U11 Girls Comp (NHAVEN)
Guilford Girls 11U - Natale (SCOG)
Sun 10/20/2019 10:00 AM
New Haven 12U Girls (NHVN)
Meriden Girls U12 Rec (MSC)
Sun 10/20/2019 10:00 AM
OXFORD U10B Magalhaes (OSL)
Seymour U10 Boys (SSA)
Sun 10/20/2019 11:00 AM
Southington U 9 Celtic (STHGT)
North Haven Boys SU DEVO (NHAVEN)
Sun 10/20/2019 11:00 AM
Naugatuck U11 Girls (NYS)
East Haven Swarm U11 (EHYS)
Sun 10/20/2019 12:00 PM
Milford U13 Girls (MLFD)
Madison U14 Girls Gold (MYSC)
Sun 10/20/2019 12:00 PM
Cheshire U12 Boys Red (CHES)
Ansonia U12 Boys F19 (ANSO)
Sun 10/20/2019 12:00 PM
Cheshire U10 Girls Red (CHES)
Coginchaug U09/10 Girls White (COGSC)
Sun 10/20/2019 12:00 PM
Guilford Girls 12U - Michna (SCOG)
Wallingford Girls Thunder (WFYS)
Sun 10/20/2019 12:00 PM
Orange Girls U-12 (ORANGE)
Meriden Girls U12 Comp (MSC)
Sun 10/20/2019 01:00 PM
Naugatuck U10 Girls Pool (NYS)
North Haven DEVO Girls (NHAVEN)
Sun 10/20/2019 01:00 PM
Clinton Huskies BU10 Fall (CYSA)
Branford Boys U-10 (BRFD)
Sun 10/20/2019 01:00 PM
Seymour U12 Boys Rec (SSA)
North Haven U11_12 Boys Maroon (NHAVEN)
Sun 10/20/2019 02:00 PM
Clinton Hurricanes GU14 Fall (CYSA)
Watertown U14 Montambault (WAYS)
Sun 10/20/2019 02:00 PM
Orange Boys U-14 Travel Rec (ORANGE)
Seymour U14 Boys Rec (SSA)
Sun 10/20/2019 02:00 PM
Seymour U12 Girls (SSA)
Coginchaug U11/12 Girls Blue (COGSC)
Sun 10/20/2019 02:00 PM
Cheshire U11 Boys Red (CHES)
Wallingford Boys Lions (WFYS)
Sun 10/20/2019 02:00 PM
Meriden Boys U11 Comp (MSC)
Guilford Boys 11U - Depetris (SCOG)
Sun 10/20/2019 02:00 PM
Coginchaug U10 Boys (COGSC)
Madison U10 Lightning (MYSC)
Sun 10/20/2019 02:00 PM
Shelton FC Boys 2007 White (SYSO)
Hamden U13 Comp Green (HAM)
Sun 10/20/2019 02:00 PM
New Haven 10U Boys (NHVN)
Meriden Boys U09/U10 Rec (MSC)
Sun 10/20/2019 02:00 PM
Southington G12 Wildcats (STHGT)
Hamden Rec U12 Girls (HAM)
Sun 10/20/2019 02:00 PM
Guilford Boys 12U - Malatesta (SCOG)
Wallingford Boys Storm (WFYS)
Sun 10/20/2019 03:00 PM
Branford Girls U-14 (BRFD)
West Haven Gilmore G14 (WHYSL )
Sun 10/20/2019 03:00 PM
Madison U15 Girls Gold (MYSC)
Meriden Girls U14/U15 Comp (MSC)
Sun 10/20/2019 03:30 PM
Haddam-Killingworth U14/15G - Laurenza (HKSC)
Cheshire U15 Girls Red (CHES)
Sun 10/20/2019 04:00 PM
Guilford Girls 13U - Natale (SCOG)
Southington GU13 Sonics (STHGT)
Sun 10/20/2019 04:00 PM
Cheshire U13 Boys Red (CHES)
Ansonia U14 Boys F19 (ANSO)
Sun 10/20/2019 04:00 PM
Milford U10 Girls Blue (MLFD)
Southington U 10 Strikers (STHGT)
Sun 10/20/2019 04:00 PM
Orange Girls U-11 (ORANGE)
Madison U11 Girls Gold (MYSC)
Sun 10/20/2019 04:00 PM
Hamden Comp U11 Girls (HAM)
Coginchaug U11/12 Girls Blue (COGSC)
Sun 10/20/2019 04:00 PM TBD -> TBD
Hamden Comp U11 Girls (HAM)
Coginchaug U11/12 Girls Blue (COGSC)
Sun 10/20/2019 04:00 PM
Guilford Boys 15U (SCOG)
Madison U15 Boys Gold (MYSC)
Sun 10/20/2019 04:00 PM
Orange Girls U-10 (ORANGE)
Meriden Girls U9/U10 Rec (MSC)
Sun 10/20/2019 05:00 PM
Wallingford Boys Tigers (WFYS)
North Haven U13 Boys Comp (NHAVEN)
Sun 10/20/2019 06:00 PM
North Haven U13_15 Girls Rec (NHAVEN)
Southington G15 Rowdies (STHGT)
Sun 10/20/2019 06:00 PM
West Haven Petrie B14 (WHYSL )
Southington BU14 Revolution (STHGT)
Sun 10/20/2019 06:15 PM
Prospect U14/15 Boys (PROS)
U15 Milford United Boys White (MLFD)
Sun 10/20/2019 07:00 PM TBD -> TBD
OXFORD U14/U15B Mahmood (OSL)
North Haven U13_15 Boys (NHAVEN)
Fri 10/25/2019 06:00 PM
Prospect U9/10 Girls (PROS)
Wallingford Girls Huskies (WFYS)
Fri 10/25/2019 06:30 PM
U11 Milford United Boys Blue (MLFD)
Naugy Warriors U11 (NYS)
Fri 10/25/2019 06:30 PM
Madison U15 Girls Gold (MYSC)
Milford U14/15 Girls - Milford Lightning (MLFD)
Fri 10/25/2019 08:00 PM
West Haven Murphy G11 (WHYSL )
Southington U 11 Shooters (STHGT)
Sat 10/26/2019 09:00 AM
Madison U14 Boys Gold (MYSC)
Guilford Boys 14U (SCOG)
Sat 10/26/2019 09:00 AM
Southington U 9 Spikes (STHGT)
Orange Girls U-9 (ORANGE)
Sat 10/26/2019 10:00 AM
Seymour U9 Boys - Blue (SSA)
Southington Boys U 9 Lancers (STHGT)
Sat 10/26/2019 10:00 AM
Branford Boys U-12 (BRFD)
Guilford Boys 12U - Malatesta (SCOG)
Sat 10/26/2019 10:00 AM
Branford Girls U-14 (BRFD)
Hamden U14/13 Bryers (HAM)
Sat 10/26/2019 10:00 AM
Madison U12 Boys Black (MYSC)
Seymour U12 Boys Comp (SSA)
Sat 10/26/2019 10:00 AM
New Haven 12U Girls (NHVN)
Ansonia U12 Girls F19 (ANSO)
Sat 10/26/2019 10:00 AM
Wallingford Boys Tigers (WFYS)
Shelton FC Boys 2007 White (SYSO)
Sat 10/26/2019 10:30 AM
East Haven Boys U12 (EHYS)
Branford Boys U-12 Rec (BRFD)
Sat 10/26/2019 10:30 AM
Hamden U12 Comp Talwalkar (HAM)
Orange Boys U-12 (ORANGE)
Sat 10/26/2019 10:30 AM
Wallingford Boys Lions (WFYS)
Prospect U11 Boys (PROS)
Sat 10/26/2019 11:00 AM
Orange Girls U-13 (ORANGE)
Prospect U12/13 Girls Travel Comp (PROS)
Sat 10/26/2019 11:30 AM
OXFORD U10B Magalhaes (OSL)
Shelton FC Boys 2010/2011 White (SYSO)
Sat 10/26/2019 11:30 AM
Prospect U9/10 Girls (PROS)
Milford U10 Girls Blue (MLFD)
Sat 10/26/2019 11:30 AM
Branford Boys U-11 (BRFD)
Shelton FC Boys 2009 Black (SYSO)
Sat 10/26/2019 11:30 AM
Guilford CoEd 11U/12U (SCOG)
Madison U12 Boys White (MYSC)
Sat 10/26/2019 12:00 PM
Hamden Rec U12 Boys (HAM)
Orange Boys U-12 Rec (ORANGE)
Sat 10/26/2019 12:00 PM
North Haven U11 Boys Comp (NHAVEN)
West Haven Wajnowski B11 (WHYSL )
Sat 10/26/2019 12:00 PM
OXFORD U12/U13B Mizak (OSL)
Orange Boys U-14 Travel Rec (ORANGE)
Sat 10/26/2019 12:00 PM
Seymour U12 Girls (SSA)
Southington G12 Wildcats (STHGT)
Sat 10/26/2019 12:00 PM
Hamden Rec U12 Girls (HAM)
Coginchaug U11/12 Girls Blue (COGSC)
Sat 10/26/2019 12:00 PM
New Haven 14U Girls (NHVN)
Ansonia U14 Girls F19 (ANSO)
Sat 10/26/2019 12:00 PM
Stratford United Boys U10 (STRATU)
Seymour U10 Boys (SSA)
Sat 10/26/2019 12:00 PM
Wallingford Girls Huskies (WFYS)
Orange Girls U-10 (ORANGE)
Sat 10/26/2019 12:00 PM
North Haven U13_15 Girls Rec (NHAVEN)
Haddam-Killingworth U14/15G - Laurenza (HKSC)
Sat 10/26/2019 12:00 PM
Coginchaug U09/10 Girls Blue (COGSC)
OXFORD U10G Logie (OSL)
Sat 10/26/2019 12:30 PM
Hamden U13 Comp Green (HAM)
U13 Milford United Boys Red (MLFD)
Sat 10/26/2019 12:30 PM
Coginchaug U09/10 Girls White (COGSC)
New Haven 10U Girls (NHVN)
Sat 10/26/2019 01:00 PM
Hamden Rec U14 /15 Boys (HAM)
Prospect U14/15 Boys (PROS)
Sat 10/26/2019 01:00 PM
Hamden Comp U11 Girls (HAM)
Prospect U11 Girls (PROS)
Sat 10/26/2019 01:00 PM
Meriden Girls U12 Comp (MSC)
North Haven U12 Girls Comp (NHAVEN)
Sat 10/26/2019 01:30 PM
East Haven Swarm U11 (EHYS)
Orange Girls U-11 (ORANGE)
Sat 10/26/2019 02:00 PM
Cheshire U12 Girls Red (CHES)
Southington U 12 Huskies (STHGT)
Sat 10/26/2019 02:00 PM
Cheshire U10 Girls Red (CHES)
Milford U10 Girls White (MLFD)
Sat 10/26/2019 02:00 PM
Coginchaug U15 Girls (COGSC)
Southington G15 Rowdies (STHGT)
Sat 10/26/2019 02:00 PM
Stratford United Boys U12 (STRATU)
SCP Elm City Wolves (SCP)
Sat 10/26/2019 02:00 PM
Coginchaug U09 Boys (COGSC)
Seymour U9 Boys - Blue (SSA)
Sat 10/26/2019 02:00 PM
Haddam-Killingworth U14/15B - Staskeluas (HKSC)
OXFORD U14/U15B Mahmood (OSL)
Sat 10/26/2019 02:00 PM
Hamden U11 Comp Alexander (HAM)
OXFORD U11B Guillet (OSL)
Sat 10/26/2019 02:00 PM
U12 Milford United Boys White (MLFD)
Coginchaug U12 Boys (COGSC)
Sat 10/26/2019 02:30 PM
Wallingford Boys Storm (WFYS)
Madison U12 Boys Gold (MYSC)
Sat 10/26/2019 03:00 PM
Haddam-Killingworth U12B - LoGiudice (HKSC)
North Haven U12 Boys Comp (NHAVEN)
Sat 10/26/2019 03:00 PM
Madison U14 Boys Black (MYSC)
Prospect U13 Boys (PROS)
Sat 10/26/2019 03:00 PM
North Haven Boys DEVO (NHAVEN)
Prospect U9/10 boys (PROS)
Sat 10/26/2019 03:00 PM
Shelton FC Girls 2007 Black (SYSO)
North Haven U13 Girls Comp (NHAVEN)
Sat 10/26/2019 03:30 PM
Madison U14 Girls Gold (MYSC)
Prospect U13/14 Girls Travel Rec (PROS)
Sat 10/26/2019 03:30 PM
Cheshire U13 Boys Red (CHES)
Branford Boys U-14 Rec (BRFD)
Sat 10/26/2019 04:00 PM
Meriden Boys U13/U14 Comp (MSC)
Shelton FC Boys 2006 Black (SYSO)
Sat 10/26/2019 04:00 PM
Wallingford Girls Wild (WFYS)
OXFORD U11/U12G Remond (OSL)
Sat 10/26/2019 04:00 PM
Southington U12 Fire (STHGT)
Meriden Boys U12 Comp (MSC)
Sat 10/26/2019 04:00 PM
Wallingford Boys Warriors (WFYS)
Madison U15 Boys Gold (MYSC)
Sat 10/26/2019 04:00 PM
Wallingford Boys Tigers (WFYS)
Hamden U13 Comp GOLD (HAM)
Sat 10/26/2019 04:00 PM
Hamden Comp U11 Girls (HAM)
Madison U11 Girls Gold (MYSC)
Sat 10/26/2019 04:00 PM
Southington B U 12 Skycats (STHGT)
Seymour U12 Boys Rec (SSA)
Sat 10/26/2019 04:00 PM
Haddam-Killingworth U12G - Kaplowitz (HKSC)
Coginchaug U11/12 Girls White (COGSC)
Sat 10/26/2019 04:00 PM
Milford U14/15 Girls - Milford Lightning (MLFD)
Guilford Girls 14U-15U - Yerkes (SCOG)
Sat 10/26/2019 04:00 PM
Madison U15 Girls Gold (MYSC)
Hamden Rec U14/15 Girls (HAM)
Sat 10/26/2019 06:00 PM
Shelton FC Boys 2011 White (SYSO)
Southington U 9 Celtic (STHGT)
Sat 10/26/2019 07:00 PM TBD -> TBD
Guilford Boys 13U - Ibarra (SCOG)
North Haven U13 Boys Comp (NHAVEN)
Sat 10/26/2019 11:00 PM
Milford U12 Girls White (MLFD)
North Haven U11-12 Girls Rec (NHAVEN)
Sun 10/27/2019 04:00 AM
Madison U14 Boys Gold (MYSC)
West Haven Petrie B14 (WHYSL )
Sun 10/27/2019 09:00 AM
New Haven 10U Girls (NHVN)
Cheshire U10 Girls Red (CHES)
Sun 10/27/2019 09:00 AM
East Haven Boys U12 (EHYS)
North Haven U11_12 Boys White (NHAVEN)
Sun 10/27/2019 10:00 AM
Haddam-Killingworth U9/10B - LoGiudice (HKSC)
Seymour U10 Boys (SSA)
Sun 10/27/2019 10:00 AM
Wallingford Boys Cosmos REC (WFYS)
Madison U14 Boys Black (MYSC)
Sun 10/27/2019 11:00 AM
Southington G15 Rowdies (STHGT)
Haddam-Killingworth U14/15G - Laurenza (HKSC)
Sun 10/27/2019 11:00 AM
Orange Boys U-11 (ORANGE)
North Haven U11 Boys Comp (NHAVEN)
Sun 10/27/2019 11:30 AM
West Haven Petrie G10 (WHYSL )
Madison U10 Lightning (MYSC)
Sun 10/27/2019 12:00 PM
Hamden Rec U12 Boys (HAM)
Guilford CoEd 11U/12U (SCOG)
Sun 10/27/2019 12:00 PM
Coginchaug U15 Girls (COGSC)
New Haven 14U Girls (NHVN)
Sun 10/27/2019 12:00 PM
Southington G12 Wildcats (STHGT)
OXFORD U11/U12G Remond (OSL)
Sun 10/27/2019 12:30 PM
Naugatuck U11 Girls (NYS)
Madison U11 Girls Gold (MYSC)
Sun 10/27/2019 01:00 PM
Meriden Girls U9/U10 Rec (MSC)
Naugatuck U10 Girls Pool (NYS)
Sun 10/27/2019 01:00 PM
Branford Girls U-10 (BRFD)
North Haven DEVO Girls (NHAVEN)
Sun 10/27/2019 01:00 PM
Ansonia U14 Girls F19 (ANSO)
West Haven Reed G14 (WHYSL )
Sun 10/27/2019 01:00 PM
North Haven Boys DEVO (NHAVEN)
Clinton Huskies BU10 Fall (CYSA)
Sun 10/27/2019 01:00 PM
Naugy Warriors U11 (NYS)
West Haven Wajnowski B11 (WHYSL )
Sun 10/27/2019 01:00 PM
Stratford United U14 Boys (STRATU)
Branford Boys U-14 (BRFD)
Sun 10/27/2019 01:00 PM
West Haven Tepetl B10 (WHYSL )
Branford Boys U-10 (BRFD)
Sun 10/27/2019 01:00 PM
Southington U 9 Spikes (STHGT)
Coginchaug U09/10 Girls Blue (COGSC)
Sun 10/27/2019 02:00 PM
Orange Girls U-15 (ORANGE)
Guilford Girls 14U-15U - Yerkes (SCOG)
Sun 10/27/2019 02:00 PM
Clinton Lightning GU12 Fall (CYSA)
Coginchaug U11/12 Girls White (COGSC)
Sun 10/27/2019 02:00 PM
Hamden Rec U14/15 Girls (HAM)
Coginchaug U15 Girls (COGSC)
Sun 10/27/2019 02:00 PM
Hamden Comp U11 Girls (HAM)
Hamden Rec U12 Girls (HAM)
Sun 10/27/2019 02:00 PM
Wallingford Boys Storm (WFYS)
Branford Boys U-12 (BRFD)
Sun 10/27/2019 02:00 PM
Milford U10 Girls Blue (MLFD)
Guilford Girls 10U (SCOG)
Sun 10/27/2019 02:30 PM
Southington G12 Wildcats (STHGT)
Milford U12 Girls White (MLFD)
Sun 10/27/2019 03:00 PM
Clinton Hurricanes GU14 Fall (CYSA)
East Haven Swarm U14 (EHYS)
Sun 10/27/2019 03:00 PM TBD -> TBD
Coginchaug U09 Boys (COGSC)
North Haven Boys SU DEVO (NHAVEN)
Sun 10/27/2019 03:30 PM
OXFORD U10B Magalhaes (OSL)
Cheshire U10 Boys Red (CHES)
Sun 10/27/2019 03:30 PM
Watertown U12 O'Connell (WAYS)
Cheshire U12 Girls Red (CHES)
Sun 10/27/2019 04:00 PM
Haddam-Killingworth U12B - LoGiudice (HKSC)
Hamden U12 Comp Talwalkar (HAM)
Sun 10/27/2019 04:00 PM
Guilford Boys 13U - Ibarra (SCOG)
Wallingford Boys Tigers (WFYS)
Sun 10/27/2019 04:00 PM
East Haven Swarm U11 (EHYS)
Southington U 11 Shooters (STHGT)
Sun 10/27/2019 04:00 PM
Naugatuck U12 G (NYS)
Orange Girls U-12 (ORANGE)
Sun 10/27/2019 04:00 PM
U15 Milford United Boys Blue (MLFD)
Guilford Boys 15U (SCOG)
Sun 10/27/2019 04:00 PM
Clinton Avalanche BU12 Fall (CYSA)
Southington U12 Fire (STHGT)
Sun 10/27/2019 05:00 PM TBD -> TBD
U13 Milford United Boys Red (MLFD)
North Haven U13 Boys Comp (NHAVEN)
Sun 10/27/2019 06:00 PM
Southington Boys U 9 Lancers (STHGT)
Southington U 9 Celtic (STHGT)
Sun 10/27/2019 07:00 PM TBD -> TBD
Cheshire U15 Boys Red (CHES)
North Haven U13_15 Boys (NHAVEN)
Fri 11/01/2019 06:00 AM
Guilford Girls 12U - Michna (SCOG)
Hamden U12 Comp Barney/Nolan (HAM)
Fri 11/01/2019 06:00 PM
Shelton FC Girls 2007 Black (SYSO)
Wallingford Girls Strikers (WFYS)
Fri 11/01/2019 06:00 PM
Hamden U13 Comp Green (HAM)
Wallingford Boys Tigers (WFYS)
Fri 11/01/2019 06:00 PM
Cheshire U10 Girls Red (CHES)
Wallingford Girls Huskies (WFYS)
Fri 11/01/2019 08:00 PM
Branford Girls U-14 (BRFD)
Wallingford Girls Fury (WFYS)
Sat 11/02/2019 12:00 AM
North Haven U13 Boys Comp (NHAVEN)
Hamden U13 Comp Green (HAM)
Sat 11/02/2019 09:00 AM
Shelton FC Girls 2011 Black (SYSO)
Orange Girls U-9 (ORANGE)
Sat 11/02/2019 10:00 AM
Guilford Boys 14U (SCOG)
Southington BU14 Revolution (STHGT)
Sat 11/02/2019 10:00 AM
Prospect U13 Boys (PROS)
Wallingford Boys Cosmos REC (WFYS)
Sat 11/02/2019 10:00 AM
Madison U11 Boys Gold (MYSC)
Guilford Boys 11U - Depetris (SCOG)
Sat 11/02/2019 10:00 AM
West Haven Gilmore G14 (WHYSL )
Hamden U14/13 Bryers (HAM)
Sat 11/02/2019 10:00 AM
Ansonia U14 Girls F19 (ANSO)
Madison U14 Girls Gold (MYSC)
Sat 11/02/2019 10:00 AM
Seymour U12 Boys Comp (SSA)
Guilford Boys 12U - Malatesta (SCOG)
Sat 11/02/2019 10:00 AM
Madison U12 Boys White (MYSC)
Hamden Rec U12 Boys (HAM)
Sat 11/02/2019 10:00 AM
Orange Girls U-12 (ORANGE)
Wallingford Girls Thunder (WFYS)
Sat 11/02/2019 10:30 AM
Cheshire U11 Boys Red (CHES)
Prospect U11 Boys (PROS)
Sat 11/02/2019 11:00 AM
OXFORD U11/U12G Remond (OSL)
North Haven U11-12 Girls Rec (NHAVEN)
Sat 11/02/2019 11:00 AM TBD -> TBD
Ansonia U14 Boys F19 (ANSO)
North Haven U13_15 Boys (NHAVEN)
Sat 11/02/2019 12:00 PM
Madison U15 Girls Gold (MYSC)
Guilford Girls 14U-15U - Yerkes (SCOG)
Sat 11/02/2019 12:00 PM
Milford U13 Girls (MLFD)
Orange Girls U-13 (ORANGE)
Sat 11/02/2019 12:00 PM
Southington Boys U 9 Lancers (STHGT)
Seymour U9 Boys - Blue (SSA)
Sat 11/02/2019 12:00 PM
Milford U11 Lightning Girls (MLFD)
Prospect U11 Girls (PROS)
Sat 11/02/2019 12:00 PM
North Haven U11_12 Boys White (NHAVEN)
Coginchaug U12 Boys (COGSC)
Sat 11/02/2019 12:00 PM
Non-SCD:SCP U11
Guilford Girls 11U - Natale (SCOG)
Sat 11/02/2019 12:00 PM
Madison U12 Boys Black (MYSC)
SCP Elm City Wolves (SCP)
Sat 11/02/2019 01:00 PM
Watertown U14 Montambault (WAYS)
Branford Girls U-14 (BRFD)
Sat 11/02/2019 01:00 PM
Watertown U12 O'Connell (WAYS)
North Haven U12 Girls Comp (NHAVEN)
Sat 11/02/2019 01:00 PM
Southington GU13 Sonics (STHGT)
Shelton FC Girls 2007 Black (SYSO)
Sat 11/02/2019 01:00 PM
Orange Boys U-11 (ORANGE)
Branford Boys U-11 (BRFD)
Sat 11/02/2019 01:00 PM
Wallingford Girls Strikers (WFYS)
Meriden Girls U13 Comp (MSC)
Sat 11/02/2019 01:00 PM
Prospect U14/15 Boys (PROS)
Haddam-Killingworth U14/15B - Staskeluas (HKSC)
Sat 11/02/2019 02:00 PM
Wallingford Boys Storm (WFYS)
Hamden U12 Comp Talwalkar (HAM)
Sat 11/02/2019 02:00 PM TBD -> TBD
Ansonia U12 Boys F19 (ANSO)
Seymour U12 Boys Rec (SSA)
Sat 11/02/2019 02:00 PM
Haddam-Killingworth U12G - Kaplowitz (HKSC)
Guilford Girls 12U - Michna (SCOG)
Sat 11/02/2019 02:00 PM
Milford U14/15 Girls - Milford Lightning (MLFD)
Orange Girls U-15 (ORANGE)
Sat 11/02/2019 02:00 PM
Shelton FC Girls 2009 Black (SYSO)
Southington U 11 Shooters (STHGT)
Sat 11/02/2019 02:00 PM
Shelton FC Boys 2009 Black (SYSO)
Coginchaug U11 Boys (COGSC)
Sat 11/02/2019 02:00 PM
Naugatuck Nitros U12 (NYS)
Madison U12 Boys Gold (MYSC)
Sat 11/02/2019 02:00 PM
Cheshire U15 Boys Red (CHES)
Hamden Rec U14 /15 Boys (HAM)
Sat 11/02/2019 02:00 PM
Milford U10 Boys (MLFD)
Coginchaug U10 Boys (COGSC)
Sat 11/02/2019 02:00 PM
Ansonia U12 Girls F19 (ANSO)
Meriden Girls U12 Rec (MSC)
Sat 11/02/2019 02:30 PM
OXFORD U10G Logie (OSL)
Shelton FC Girls 2010 White (SYSO)
Sat 11/02/2019 03:00 PM TBD -> TBD
Branford Boys U-12 (BRFD)
North Haven U12 Boys Comp (NHAVEN)
Sat 11/02/2019 03:00 PM
Hamden Comp U11 Girls (HAM)
Orange Girls U-11 (ORANGE)
Sat 11/02/2019 03:00 PM TBD -> TBD
West Haven Tepetl B10 (WHYSL )
North Haven Boys DEVO (NHAVEN)
Sat 11/02/2019 03:15 PM
Non-SCD:Glastonbury U12 Girls
Guilford Girls 12U - Michna (SCOG)
Sat 11/02/2019 03:30 PM
New Haven 14U Girls (NHVN)
Prospect U13/14 Girls Travel Rec (PROS)
Sat 11/02/2019 03:30 PM
Seymour U9 Boys - White (SSA)
Orange Boys U-9 (ORANGE)
Sat 11/02/2019 04:00 PM
Madison U10 Lightning (MYSC)
Wallingford Girls Huskies (WFYS)
Sat 11/02/2019 04:00 PM
North Haven U11 Boys Comp (NHAVEN)
Southington U11 Blue Wolves (STHGT)
Sat 11/02/2019 04:00 PM
Southington G15 Rowdies (STHGT)
Coginchaug U15 Girls (COGSC)
Sat 11/02/2019 05:00 PM
Hamden Rec U14/15 Girls (HAM)
North Haven U13_15 Girls Rec (NHAVEN)
Sat 11/02/2019 07:00 PM
North Haven U11_12 Boys Maroon (NHAVEN)
Orange Boys U-12 Rec (ORANGE)
Sat 11/02/2019 07:30 PM
North Haven U13 Girls Comp (NHAVEN)
Meriden Girls U13 Comp (MSC)
Sun 11/03/2019 09:00 AM
Coginchaug U09/10 Girls Blue (COGSC)
Cheshire U10 Girls Red (CHES)
Sun 11/03/2019 10:00 AM
Hamden U13 Comp Green (HAM)
Guilford Boys 13U - Ibarra (SCOG)
Sun 11/03/2019 10:00 AM
Meriden Girls U12 Rec (MSC)
Madison U12 Girls Black (MYSC)
Sun 11/03/2019 10:00 AM
Madison U14 Girls Gold (MYSC)
New Haven 14U Girls (NHVN)
Sun 11/03/2019 12:00 PM
Meriden Girls U12 Comp (MSC)
Guilford Girls 12U - Michna (SCOG)
Sun 11/03/2019 12:00 PM
Hamden U12 Comp Barney/Nolan (HAM)
Clinton Lightning GU12 Fall (CYSA)
Sun 11/03/2019 12:00 PM
New Haven 14U Boys (NHVN)
Southington BU14 Spartans (STHGT)
Sun 11/03/2019 01:00 PM
New Haven 10U Boys (NHVN)
Shelton FC Boys 2010/2011 White (SYSO)
Sun 11/03/2019 02:00 PM
North Haven U13_15 Girls Rec (NHAVEN)
Coginchaug U15 Girls (COGSC)
Sun 11/03/2019 02:00 PM
North Haven DEVO Girls (NHAVEN)
Guilford Girls 10U (SCOG)
Sun 11/03/2019 02:00 PM TBD -> TBD
Guilford CoEd 11U/12U (SCOG)
Seymour U12 Boys Rec (SSA)
Sun 11/03/2019 02:00 PM
Milford U11 Lightning Girls (MLFD)
Hamden Comp U11 Girls (HAM)
Sun 11/03/2019 02:00 PM
Watertown U14 Montambault (WAYS)
East Haven Swarm U14 (EHYS)
Sun 11/03/2019 02:00 PM TBD -> TBD
Haddam-Killingworth U12B - LoGiudice (HKSC)
Coginchaug U12 Boys (COGSC)
Sun 11/03/2019 02:15 PM
Prospect U12/13 Girls Travel Comp (PROS)
Orange Girls U-13 (ORANGE)
Sun 11/03/2019 02:30 PM
Meriden Girls U13 Comp (MSC)
Shelton FC Girls 2007 Black (SYSO)
Sun 11/03/2019 03:00 PM TBD -> TBD
Orange Boys U-10 (ORANGE)
North Haven Boys DEVO (NHAVEN)
Sun 11/03/2019 03:00 PM TBD -> TBD
Coginchaug U12 Boys (COGSC)
Haddam-Killingworth U12B - LoGiudice (HKSC)
Sun 11/03/2019 03:30 PM
Naugatuck U10 Girls Pool (NYS)
Orange Girls U-10 (ORANGE)
Sun 11/03/2019 03:30 PM
Coginchaug U09 Boys (COGSC)
Orange Boys U-9 (ORANGE)
Sun 11/03/2019 04:00 PM
Guilford Boys 11U - Depetris (SCOG)
U11 Milford United Boys Blue (MLFD)
Sun 11/03/2019 04:00 PM
Southington B U 10 United (STHGT)
Seymour U10 Boys (SSA)
Sun 11/03/2019 04:00 PM
Wallingford Girls Fury (WFYS)
Clinton Hurricanes GU14 Fall (CYSA)
Sun 11/03/2019 05:30 PM
Cheshire U15 Girls Red (CHES)
North Haven U13_15 Girls Rec (NHAVEN)
Sun 11/03/2019 06:15 PM
Haddam-Killingworth U14/15B - Staskeluas (HKSC)
U15 Milford United Boys White (MLFD)
Sun 11/03/2019 10:30 PM
Wallingford Girls Thunder (WFYS)
Haddam-Killingworth U12G - Kaplowitz (HKSC)
Fri 11/08/2019 10:00 AM
West Haven Murphy G11 (WHYSL )
Milford U11 Lightning Girls (MLFD)
Fri 11/08/2019 06:00 PM
Prospect U13 Boys (PROS)
Southington BU14 Spartans (STHGT)
Fri 11/08/2019 07:00 PM
Meriden Girls U12 Comp (MSC)
Naugatuck U12 G (NYS)
Sat 11/09/2019 10:00 AM
East Haven Swarm U14 (EHYS)
Hamden U14/13 Bryers (HAM)
Sat 11/09/2019 10:00 AM
Seymour U14 Boys Rec (SSA)
OXFORD U12/U13B Mizak (OSL)
Sat 11/09/2019 10:30 AM
Coginchaug U11 Boys (COGSC)
Branford Boys U-11 (BRFD)
Sat 11/09/2019 11:00 AM
New Haven 12U Girls (NHVN)
North Haven U11-12 Girls Rec (NHAVEN)
Sat 11/09/2019 11:00 AM
Southington GU13 Sonics (STHGT)
Meriden Girls U13 Comp (MSC)
Sat 11/09/2019 12:00 PM
Branford Boys U-12 Rec (BRFD)
Coginchaug U12 Boys (COGSC)
Sat 11/09/2019 12:00 PM
Naugatuck U11 Girls (NYS)
Guilford Girls 11U - Natale (SCOG)
Sat 11/09/2019 12:00 PM
West Haven Gilmore G14 (WHYSL )
Guilford Girls 14U-15U - Yerkes (SCOG)
Sat 11/09/2019 12:00 PM
Orange Boys U-11 (ORANGE)
Hamden U11 Comp Alexander (HAM)
Sat 11/09/2019 12:00 PM
Orange Boys U-12 Rec (ORANGE)
Seymour U12 Boys Rec (SSA)
Sat 11/09/2019 01:00 PM
Guilford Girls 10U (SCOG)
Prospect U9/10 Girls (PROS)
Sat 11/09/2019 01:00 PM TBD -> TBD
Ansonia U14 Boys F19 (ANSO)
Prospect U14/15 Boys (PROS)
Sat 11/09/2019 01:00 PM
Haddam-Killingworth U12G - Kaplowitz (HKSC)
North Haven U12 Girls Comp (NHAVEN)
Sat 11/09/2019 01:30 PM
OXFORD U11B Guillet (OSL)
Prospect U11 Boys (PROS)
Sat 11/09/2019 02:00 PM
Madison U12 Boys White (MYSC)
Guilford CoEd 11U/12U (SCOG)
Sat 11/09/2019 02:00 PM
Shelton FC Girls 2009 Black (SYSO)
Hamden Comp U11 Girls (HAM)
Sat 11/09/2019 02:30 PM
Prospect U13 Boys (PROS)
New Haven 14U Boys (NHVN)
Sat 11/09/2019 02:30 PM
New Haven 10U Girls (NHVN)
Shelton FC Girls 2010 White (SYSO)
Sat 11/09/2019 03:00 PM TBD -> TBD
Southington U12 Fire (STHGT)
North Haven U12 Boys Comp (NHAVEN)
Sat 11/09/2019 03:00 PM
Naugatuck U10 Boys Pool (NYS)
Prospect U9/10 boys (PROS)
Sat 11/09/2019 03:30 PM
Wallingford Girls Thunder (WFYS)
Madison U12 Girls Gold (MYSC)
Sat 11/09/2019 03:30 PM TBD -> TBD
Hamden U12 Comp Barney/Nolan (HAM)
Cheshire U12 Girls Red (CHES)
Sat 11/09/2019 04:00 PM
North Haven U13 Girls Comp (NHAVEN)
Wallingford Girls Strikers (WFYS)
Sat 11/09/2019 05:00 PM
Milford U14/15 Girls - Milford Lightning (MLFD)
North Haven U13_15 Girls Rec (NHAVEN)
Sun 11/10/2019 10:00 AM
Hamden U13 Comp GOLD (HAM)
Hamden U13 Comp Green (HAM)
Sun 11/10/2019 11:00 AM
Shelton FC Boys 2009 Black (SYSO)
North Haven U11 Boys Comp (NHAVEN)
Sun 11/10/2019 01:00 PM
Guilford CoEd 11U/12U (SCOG)
North Haven U11_12 Boys Maroon (NHAVEN)
Sun 11/10/2019 01:00 PM
Cheshire U15 Boys Red (CHES)
Haddam-Killingworth U14/15B - Staskeluas (HKSC)
Sun 11/10/2019 01:00 PM
Clinton Hurricanes GU14 Fall (CYSA)
Branford Girls U-14 (BRFD)
Sun 11/10/2019 02:00 PM
Orange Girls U-10 (ORANGE)
Madison U10 Lightning (MYSC)
Sat 11/16/2019 06:00 PM
Hamden U11 Comp Alexander (HAM)
Naugy Warriors U11 (NYS)
Sun 11/17/2019 12:00 PM
Hamden U12 Comp Barney/Nolan (HAM)
Wallingford Girls Thunder (WFYS)
Tue 12/31/2019 12:00 PM
Southington U 11 Shooters (STHGT)
OXFORD U11/U12G Remond (OSL)

Coginchaug U11 Boys (COGSC)

North Haven U11 Boys Comp (NHAVEN)

North Haven U11_12 Boys White (NHAVEN)

Coginchaug U12 Boys (COGSC)

Seymour U10 Boys (SSA)

OXFORD U10B Magalhaes (OSL)

Meriden Girls U12 Rec (MSC)

New Haven 12U Girls (NHVN)

Guilford Girls 11U - Natale (SCOG)

North Haven U11 Girls Comp (NHAVEN)

Hamden U14/13 Bryers (HAM)

Prospect U12/13 Girls Travel Comp (PROS)

East Haven Swarm U11 (EHYS)

Naugatuck U11 Girls (NYS)

North Haven Boys SU DEVO (NHAVEN)

Southington U 9 Celtic (STHGT)

Wallingford Girls Thunder (WFYS)

Guilford Girls 12U - Michna (SCOG)

Meriden Girls U12 Comp (MSC)

Orange Girls U-12 (ORANGE)

Coginchaug U09/10 Girls White (COGSC)

Cheshire U10 Girls Red (CHES)

Ansonia U12 Boys F19 (ANSO)

Cheshire U12 Boys Red (CHES)

Madison U14 Girls Gold (MYSC)

Milford U13 Girls (MLFD)

North Haven U11_12 Boys Maroon (NHAVEN)

Seymour U12 Boys Rec (SSA)

North Haven DEVO Girls (NHAVEN)

Naugatuck U10 Girls Pool (NYS)

Branford Boys U-10 (BRFD)

Clinton Huskies BU10 Fall (CYSA)

Hamden Rec U12 Girls (HAM)

Southington G12 Wildcats (STHGT)

Madison U10 Lightning (MYSC)

Coginchaug U10 Boys (COGSC)

Meriden Boys U09/U10 Rec (MSC)

New Haven 10U Boys (NHVN)

Wallingford Boys Storm (WFYS)

Guilford Boys 12U - Malatesta (SCOG)

Hamden U13 Comp Green (HAM)

Shelton FC Boys 2007 White (SYSO)

Wallingford Boys Lions (WFYS)

Cheshire U11 Boys Red (CHES)

Watertown U14 Montambault (WAYS)

Clinton Hurricanes GU14 Fall (CYSA)

Guilford Boys 11U - Depetris (SCOG)

Meriden Boys U11 Comp (MSC)

Seymour U14 Boys Rec (SSA)

Orange Boys U-14 Travel Rec (ORANGE)

Coginchaug U11/12 Girls Blue (COGSC)

Seymour U12 Girls (SSA)

Meriden Girls U14/U15 Comp (MSC)

Madison U15 Girls Gold (MYSC)

West Haven Gilmore G14 (WHYSL )

Branford Girls U-14 (BRFD)

Cheshire U15 Girls Red (CHES)

Haddam-Killingworth U14/15G - Laurenza (HKSC)

Hamden Comp U11 Girls (HAM)

Madison U15 Boys Gold (MYSC)

Guilford Boys 15U (SCOG)

Meriden Girls U9/U10 Rec (MSC)

Orange Girls U-10 (ORANGE)

Madison U11 Girls Gold (MYSC)

Orange Girls U-11 (ORANGE)

Ansonia U14 Boys F19 (ANSO)

Cheshire U13 Boys Red (CHES)

Southington GU13 Sonics (STHGT)

Guilford Girls 13U - Natale (SCOG)

Southington U 10 Strikers (STHGT)

Milford U10 Girls Blue (MLFD)

North Haven U13 Boys Comp (NHAVEN)

Wallingford Boys Tigers (WFYS)

Southington BU14 Revolution (STHGT)

West Haven Petrie B14 (WHYSL )

Southington G15 Rowdies (STHGT)

North Haven U13_15 Girls Rec (NHAVEN)

U15 Milford United Boys White (MLFD)

Prospect U14/15 Boys (PROS)

North Haven U13_15 Boys (NHAVEN)

OXFORD U14/U15B Mahmood (OSL)

Wallingford Girls Huskies (WFYS)

Prospect U9/10 Girls (PROS)

Milford U14/15 Girls - Milford Lightning (MLFD)

Naugy Warriors U11 (NYS)

U11 Milford United Boys Blue (MLFD)

Southington U 11 Shooters (STHGT)

West Haven Murphy G11 (WHYSL )

Orange Girls U-9 (ORANGE)

Southington U 9 Spikes (STHGT)

Guilford Boys 14U (SCOG)

Madison U14 Boys Gold (MYSC)

Seymour U12 Boys Comp (SSA)

Madison U12 Boys Black (MYSC)

Ansonia U12 Girls F19 (ANSO)

Southington Boys U 9 Lancers (STHGT)

Seymour U9 Boys - Blue (SSA)

Branford Boys U-12 (BRFD)

Prospect U11 Boys (PROS)

Orange Boys U-12 (ORANGE)

Hamden U12 Comp Talwalkar (HAM)

Branford Boys U-12 Rec (BRFD)

East Haven Boys U12 (EHYS)

Orange Girls U-13 (ORANGE)

Madison U12 Boys White (MYSC)

Guilford CoEd 11U/12U (SCOG)

Shelton FC Boys 2009 Black (SYSO)

Branford Boys U-11 (BRFD)

Shelton FC Boys 2010/2011 White (SYSO)

Ansonia U14 Girls F19 (ANSO)

New Haven 14U Girls (NHVN)

OXFORD U10G Logie (OSL)

Coginchaug U09/10 Girls Blue (COGSC)

Stratford United Boys U10 (STRATU)

Orange Boys U-12 Rec (ORANGE)

Hamden Rec U12 Boys (HAM)

West Haven Wajnowski B11 (WHYSL )

OXFORD U12/U13B Mizak (OSL)

New Haven 10U Girls (NHVN)

U13 Milford United Boys Red (MLFD)

Prospect U11 Girls (PROS)

North Haven U12 Girls Comp (NHAVEN)

Hamden Rec U14 /15 Boys (HAM)

Coginchaug U09 Boys (COGSC)

Haddam-Killingworth U14/15B - Staskeluas (HKSC)

OXFORD U11B Guillet (OSL)

Hamden U11 Comp Alexander (HAM)

U12 Milford United Boys White (MLFD)

SCP Elm City Wolves (SCP)

Stratford United Boys U12 (STRATU)

Milford U10 Girls White (MLFD)

Southington U 12 Huskies (STHGT)

Cheshire U12 Girls Red (CHES)

Coginchaug U15 Girls (COGSC)

Madison U12 Boys Gold (MYSC)

Prospect U9/10 boys (PROS)

North Haven Boys DEVO (NHAVEN)

North Haven U13 Girls Comp (NHAVEN)

Shelton FC Girls 2007 Black (SYSO)

Prospect U13 Boys (PROS)

Madison U14 Boys Black (MYSC)

North Haven U12 Boys Comp (NHAVEN)

Haddam-Killingworth U12B - LoGiudice (HKSC)

Branford Boys U-14 Rec (BRFD)

Prospect U13/14 Girls Travel Rec (PROS)

Southington B U 12 Skycats (STHGT)

Guilford Girls 14U-15U - Yerkes (SCOG)

Hamden Rec U14/15 Girls (HAM)

Coginchaug U11/12 Girls White (COGSC)

Haddam-Killingworth U12G - Kaplowitz (HKSC)

Wallingford Boys Warriors (WFYS)

Shelton FC Boys 2006 Black (SYSO)

Meriden Boys U13/U14 Comp (MSC)

OXFORD U11/U12G Remond (OSL)

Wallingford Girls Wild (WFYS)

Hamden U13 Comp GOLD (HAM)

Meriden Boys U12 Comp (MSC)

Southington U12 Fire (STHGT)

Shelton FC Boys 2011 White (SYSO)

Guilford Boys 13U - Ibarra (SCOG)

North Haven U11-12 Girls Rec (NHAVEN)

Milford U12 Girls White (MLFD)

Wallingford Boys Cosmos REC (WFYS)

Haddam-Killingworth U9/10B - LoGiudice (HKSC)

Orange Boys U-11 (ORANGE)

Madison U10 Lightning (MYSC)

West Haven Petrie G10 (WHYSL )

West Haven Tepetl B10 (WHYSL )

Branford Boys U-14 (BRFD)

Stratford United U14 Boys (STRATU)

Branford Girls U-10 (BRFD)

West Haven Reed G14 (WHYSL )

Guilford Girls 10U (SCOG)

Orange Girls U-15 (ORANGE)

Clinton Lightning GU12 Fall (CYSA)

East Haven Swarm U14 (EHYS)

Watertown U12 O'Connell (WAYS)

Cheshire U10 Boys Red (CHES)

Clinton Avalanche BU12 Fall (CYSA)

U15 Milford United Boys Blue (MLFD)

Naugatuck U12 G (NYS)

Cheshire U15 Boys Red (CHES)

Hamden U12 Comp Barney/Nolan (HAM)

Wallingford Girls Strikers (WFYS)

Wallingford Girls Fury (WFYS)

Shelton FC Girls 2011 Black (SYSO)

Madison U11 Boys Gold (MYSC)

Non-SCD:SCP U11

Milford U11 Lightning Girls (MLFD)

Meriden Girls U13 Comp (MSC)

Milford U10 Boys (MLFD)

Naugatuck Nitros U12 (NYS)

Shelton FC Girls 2009 Black (SYSO)

Shelton FC Girls 2010 White (SYSO)

Non-SCD:Glastonbury U12 Girls

Orange Boys U-9 (ORANGE)

Seymour U9 Boys - White (SSA)

Southington U11 Blue Wolves (STHGT)

Madison U12 Girls Black (MYSC)

Southington BU14 Spartans (STHGT)

New Haven 14U Boys (NHVN)

Orange Boys U-10 (ORANGE)

Southington B U 10 United (STHGT)

Naugatuck U10 Boys Pool (NYS)

Madison U12 Girls Gold (MYSC)

 
Listing of All Games For The Scheduling Meeting